30 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXX niedzielę zwykłą.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

W poniedziałek święto SS. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

We środęzapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni odprawimy jak w każdą niedzielę – o godz. 900 i 1600 a na cmentarzu Czerwone Maki mszę św. wraz z procesją wokół cmentarza odprawimy o godz. 1200. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy w sumieniu obowiązek uczestnictwa we mszy św. Nasi harcerze z dzielnicy będą sprzedawać w tym dniu znicze na terenie cmentarza. Wesprzyjmy i w ten sposób ich działalność. 

W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – czyli Dzień Zaduszny. Nabożeństwo wspominkowe w naszej świątyni odprawimy o godz. 1500, a Mszę św. o godz. 1530.

Dzisiaj w budynku teatru trwa kiermasz prac pacjentów i terapeutów zajęciowych. Zaglądnijmy tam, bo można za symboliczną kwotę nabyć piękny wieniec, ozdobny lampion, bądź inną dekorację naszych grobów. Na pewno będą to rzeczy niepowtarzalne i nie z supermarketu.  

Przez cały rok modlimy się w naszej świątyni za zmarłych, których polecamy w rocznych wypominkach. W każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 900 oraz 1600 wspominamy ich imiona i modlimy się o życie wieczne dla nich. Pamięć o zmarłych, jest znakiem wiary w życie wieczne i jest znakiem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po każdej mszy świętej w zakrystii. W uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) wypominki zbierać też będziemy na cmentarzu na Czerwonych Makach.

Nie zapominajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu cierpiącym możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny. Dlatego też nasze nabożeństwa wypominkowe z odczytywaniem wypominków jednorazowych i rocznych odprawiać będziemy po każdej mszy św., codziennie od 3 do 8 listopada.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala