5 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkiego Postu.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę we Mszy św. połączonej z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się będziemy w naszych wspólnych intencjach, szczególnie prosząc o dobre przeżycie czasu rekolekcji dla całej naszej Wspólnoty, o dary Ducha Św. dla naszego Księdza Rekolekcjonisty, o zakończenie wojny w Ukrainie i o pokój na świecie.

W piątek o godz. 1900, w sobotę o godz. 900 i 1900 a w niedzielę o godz. 730 zapraszamy wszystkich chętnych na ewangeliczne rekolekcje dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz dla pacjentów oddziałów odwykowych naszego szpitala.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Przed mszami św. będzie można w przedsionku nabyć dla siebie palmę. Kupując ją wspieramy renowację naszego ołtarza głównego i remont schodów wejściowych do naszej świątyni.

Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 1500 i 1700. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o godz. 1515. Również za udział w tym nabożeństwie zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kazania pasyjne wygłasza dla nas ks. mgr Robert Michałek, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skotnikach. O godz. 1500 w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia prosimy o pokój w Ukrainie i na świecie.

Nasze rekolekcje wielkopostne w Rektoracie przeżywać będziemy jak w poprzednich latach po Niedzieli Palmowej czyli od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy (od 3 do 5 kwietnia). Wprowadzeniem w ten czas rekolekcyjnych rozważań będzie wielkopostny koncert w Niedzielę Palmową o godz. 1700. Msze św. rekolekcyjne z nauką dla wszystkich odprawimy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1800. Od godz. 1700 będzie w te dni okazja do spowiedzi św. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Artur Zdebski, wikariusz parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie - Kliny Borkowskie. Ofiary złożone do skarbon w kaplicy w czasie rekolekcji przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Posługę w konfesjonale, jak w poprzednie lata, w czasie rekolekcji pełnić będzie ks. prof. Maciej Ostrowski. W czasie dni rekolekcyjnych księża Jan i Grzegorz poprowadzą, jako kapelani szpitalni, spotkania rekolekcyjne dla naszych Pacjentów w kaplicy na mszach św. o 1530.

Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym czasie łaski jakim są zawsze rekolekcje i dni skupienia. Mamy wybór: w piątek o 1900, sobotę o 1900 i niedzielę o 730 lub w poniedziałek, wtorek i środę o 1530 bądź o 1800.

Jeszcze dwie bardzo ważne prośby: w środę 5 kwietnia, po zakończeniu rekolekcji, czyli ok. 1930 będziemy montować w kaplicy ciemnicę i grób Boży. Prosimy o pomoc. Każde ręce do pracy się przydadzą. A druga prośba: Jeżeli ktoś zechce nam pomóc w przygotowaniu liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty z Rezurekcją to prosimy o kontakt w zakrystii.    

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto naszego Rektoratu składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala  

3 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy dzisiaj 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj na godz. 15.00, po nim o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. W tym roku Słowo głosi do nas kr. Robert Michałek, wikariusz Parafii Matki Bożej Różańcowej w Krakowie – Skotnikach.

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych po Mszy św. o g. 15.30.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 15:00 i o 17:00 szczególnie pacjentów oddziałów uzależnień. Także w tym dniu przypada trzeci miesiąca – na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o g. 15.30.  Za publiczne odprawienie tego nabożeństwa Drogi Krzyżowej uzyskać można odpust zupełny.

W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 4 czerwca. Przypominamy, aby zadbać w tym czasie o spowiedź świętą i Komunię.

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Bardzo serdecznie dziękujemy pewnej osobie za wysoką ofiarę na remont ołtarza. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! 

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala 

7 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 7. w ciągu roku liturgicznego Niedzielę Zwykłą.

Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i nawrócenia.    

Jak w każdy wtorek po Mszy św. o g. 1530 odprawimy nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę na Mszach św. o 1530 i o 1800 posypiemy głowy popiołem i tym symbolicznym gestem rozpoczniemy w naszej Wspólnocie święty czas Wielkiego Postu. Jest on szczególną okazją do naszego osobistego nawrócenia, przyjęcia pokuty i podjęcia zadośćuczynienie za grzechy. Wyjątkowo w Środę Popielcową nie odprawimy nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszej Archidiecezji wraz ze Środą Popielcową rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 4 czerwca. Pamiętajmy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Drogi Krzyżowe odprawiać będziemy w piątki o godz. 1500. Za odprawienie tego nabożeństwa, nie tylko w okresie Wielkiego Postu, uzyskać można odpust zupełny. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 1515. W tym roku nabożeństwa Gorzkich Żali poprzedzimy nabożeństwem Godziny Miłosierdzia o 1500 z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju w Europie i świecie. Pamiętajmy za udział w Gorzkich Żalach też możemy zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego.

Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kazania pasyjne w tym roku wygłaszać będzie dla nas ks. Robert Michałek, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skotnikach.

Włączmy się wszyscy w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, przez podjęcie postanowień wielkopostnych, praktykowanie postu i jałmużny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi nam wszystkim potrzebne łaski na ten czas pokuty i naszego nawrócenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala 

2 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy dzisiaj 2. Wielkiego Postu.

Jak w każdy wtorek po Mszy św. o g. 15:30 odprawimy nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o 15:30 zapraszamy na Mszę św. zbiorową połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej trwa okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Potrwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 4 czerwca.

W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 15:00 i o 17:00 szczególnie pacjentów oddziałów uzależnień.

Pamiętajmy: Za publiczne odprawienie tego nabożeństwa Drogi Krzyżowej uzyskać można odpust zupełny.

Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedziele o godz. 15:15. W tym roku nabożeństwa te poprzedzamy Godziną Miłosierdzia o 15:00 z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju w Europie i na świecie. Za udział w Gorzkich Żalach też możemy zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Składka z Gorzkich Żali zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Kazania pasyjne w tym roku wygłasza dla nas ks. Robert Michałek, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skotnikach.

Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, po przerwie semestralnej i feriach zimowych, zapraszamy na spotkanie w naszej kaplicy w sobotę 11 marca o godzinie 17:00.

Włączmy się wszyscy w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, przez podjęcie postanowień wielkopostnych, praktykowanie postu i jałmużny.

Serdecznie zapraszając do wspólnej modlitwy w naszej Wspólnocie, jednocześnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej kaplicy. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi wszystkim potrzebne łaski, szczególnie zdrowie i pokój serca.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala

6 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 6. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada także wspomnienie św. Agaty.

We wtorek święto św. Cyryla mnich i Metodego biskupa – patronów Europy. Również wspominamy św. Walentego, biskupa i męczennika, który żył na przełomie II i III wieku w Rzymie, wsławił się modlitwą w intencji ciężko chorych – zwłaszcza mających problem z psychiką. Dzisiaj wspominamy go jako patrona osób z podejmujących leczenie psychiatryczne i za jego wstawiennictwem polecamy wszystkich pacjentów naszego szpitala. Tradycyjnie jest też patronem osób zakochanych.

Także we wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych po Mszy św. o g. 15.30.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek – trzeci miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o g. 15.30.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! 

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala