10 Niedziela Zwykła

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post. Pamiętajmy o nabożeństwie czerwcowym, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o 1530, a w niedziele o 1530.

Czytaj więcej...

Uroczystość Najświętszej Trójcy

We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Na Mszę św. połączoną z procesją do czterech ołtarzy zapraszamy o godzinie 1000. Za udział w procesji możemy uzyskać odpust zupełny. Pierwszy ołtarz będzie na schodach u wyjścia z naszej świątyni, drugi ołtarz na pomniku ofiar likwidacji szpitala, trzeci przy krzyżu na ścianie kościoła, a czwarty na schodkach – tam, gdzie palimy ogień w wielką sobotę. Bardzo Was proszę, abyśmy się zmobilizowali do uczczenia tej uroczystości. Proszę wszystkich o pomoc w dekoracji ołtarzy i organizacji procesji. Dzięki Pani Urszuli plansze, czyli tła ołtarzy już są gotowe, kwiaty pod kolor ołtarzy zakupimy z pieniędzy Rektoratu. Jak w poprzednie lata proszę panie: Basię i Martę o profesjonalną pomoc w kwestii kwiatów. Lichtarze i świece są do zabrania z kaplicy. Panią Lusię, jak co roku, proszę o dekorację wokół naszej kaplicy. Bardzo serdecznie proszę Was o liczne uczestnictwo. Zapraszamy serdecznie dzieci do sypania kwiatów. Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny pochodzące z Kobierzyna i osoby związane z naszą kaplicą. Pamiętajmy, w Boże Ciało nie będzie Mszy św. popołudniowej w naszej kaplicy. 

Czytaj więcej...

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Eucharystia wraz z Liturgią Słowa w dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowuje nas na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela.

Czytaj więcej...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Za tydzień będziemy przezywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to ostatni dzień okresu Komunii Wielkanocnej.

Czytaj więcej...

6 Niedziela Wielkanocna

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci dyrektora Władysława Stryjeńskiego (zmarł 16 maja 1956 r.). Na Mszy św. o godz. 1000 pomodlimy się w jego intencji i będziemy mieli okazję usłyszeć kilka faktów biograficznych związanych z jego życiem i służbą chorym w naszym Szpitalu.

Czytaj więcej...