3 Niedziela Wielkanocna

W piątek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Czytaj więcej...

2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkanocną, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zarówno dobrowolnie przyjęta śmierć, jak i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością ponad wszelką miarę. Tak definiuje się miłosierdzie – jako miłość ponad wszelką miarę.  Warto dziś przypomnieć sobie słowa św. Jana Pawła II sprzed dziewiętnastu laty: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia! (Łagiewniki, 2002 r.). Dziś rozpoczyna się również 77. Tydzień Miłosierdzia – patronalne święto Caritas.

Czytaj więcej...

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę, o 900, 1000 i o 1600.

Czytaj więcej...

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Doświadczania tej tajemnicy w wierze i naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzymy. Niech radość paschalna (słowo pascha oznacza przejście), czyli radość po trudnych doświadczeniach i pomimo trudnych doświadczeń, wypełni nasze serca wiarą, nadzieją i miłością.

Czytaj więcej...

5 Niedziela Wielkiego Postu

W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu zapraszamy również na Mszę świętą o godz. 18.00 po, której odprawimy nabożeństwo do św. Józefa. Papież Franciszek ogłosił rok św. Józefa, z tej okazji już od minionego tygodnia, co czwartek będziemy polecać Bogu nasze intencje za przyczyną tego patrona. Szczególnie będziemy modlić się o pomyślne rozwiązanie spraw administracyjnych związanych z mieszkaniami na osiedlu przyszpitalnym.

Czytaj więcej...