19 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XIX niedzielę.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

We wtorek wspomnienie NMP Kalwaryjskiej.

W środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. W środę zapraszamy również na naszą mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

We czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę: o 900 i 1600. Na mszach św. poświęcimy kwiaty i zioła.

W piątek przypada III piątek miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z uczczeniem relikwii św. Siostry Faustyny.

W sobotę wspomnienie św. Jacka, kapłana.

W tym tygodniu przypadają również dwie smutne rocznice. We wtorek 13 sierpnia druga rocznica tragicznej śmierci naszego nieodżałowanego pana organisty Stanisława Bonczyka oraz pierwsza rocznica śmierci pani Basi Chwałek w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Przygotowujemy się też duchowo do naszej uroczystości odpustowej na Matkę Bożą Częstochowską, którą uroczyście przeżywać będziemy w niedzielę 25 sierpnia o godzinie 1100. Już dziś wszystkich mieszkańców rektoratu, personel i pacjentów naszego szpitala oraz naszych drogich gości bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

Trwa sierpień - miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcajmy się wspólnie do podjęcia abstynencji i módlmy się za osoby cierpiące na chorobę alkoholową.

Gorąco zapraszamy do modlitwy w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala