14 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XIV niedzielę zwykłą i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Po mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

W środę zapraszamy na mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

We czwartek święto św. Benedykta, patrona Europy. Św. Benedykt urodził się ok. 480 roku w Nursji. Podczas studiów w Rzymie odkrył swoje powołanie do życia samotnego. Wyjechał do Subiaco, gdzie, mieszkając w grocie, prowadził życie pustelnicze. Szybko dołączyli do niego uczniowie i tak powstał klasztor na wzgórzu Monte Cassino. Tam Benedykt napisał swoją słynną „Regułę”. Najbardziej znanym hasłem z tej reguły jest wezwanie do modlitwy i pracy – ora et labora.

W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Bruno urodził się w 974 r. Był w młodości kapelanem cesarza Ottona III. W 998 r. wstąpił do Benedyktynów. Otrzymał święcenia biskupie w Magdeburgu. W roku 1009 r. poniósł śmierć męczeńską w Prusach.

W sobotę wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Żyli oni w początkach XI w. i są pierwszymi świętymi Kościoła w Polsce.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego kościoła, wszystkim, którzy się z nami tutaj modlą, składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Wam dobry Bóg we wszystkim błogosławi.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc lipiec 2013 r.

OGÓLNA: Aby Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie  się w Brazylii w dniach 23-28 lipca, zachęcił wszystkich młodych chrześcijan do stawania się uczniami i misjonarzami Ewangelii.

MISYJNA: Aby na całym kontynencie azjatyckim otwierały się drzwi przed posłańcami Ewangelii.

II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny: O dobre owoce inicjatyw ewangelizacyjnych i rekolekcji podejmowanych przez ruchy w okresie wakacyjnym.

Ważną w tych dniach intencją jest modlitwa o urodzaje.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala