1 Niedziela Wielkiego Postu

Przeżywamy dzisiaj pierwszą z sześciu niedziel Wielkiego Postu. Od środy Popielcowej trwają w polskim Kościele kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Składka z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II i przekazana zostanie do Kurii metropolitalnej.

We wtorek po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, a o 1800 na Mszę św. dla oddziałów alkoholowych z krótką konferencją dla nich.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek przeżywać będziemy święto Katedry św. Piotr, apostoła. To szczególny dzień duchowej łączności z naszym papieżem Franciszkiem. 

W piątek o 1500 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a po Mszy św. o 1530 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca. W piątek zapraszamy też na Drogę Krzyżową o godz. 1800 dla oddziałów alkoholowych i dla osób, które nie mogą być o 1500, a po niej na Mszę św.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszych nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o 1500 oraz o 1800 .

Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele o 1515 poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego o 1500 (w Godzinie Miłosierdzia). Kazania wygłaszać będzie ks. Jan Klimek. Składka na Gorzkich Żalach zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

Za udział w Gorzkich Żalach, podobnie jak za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej w ciągu całego roku (przed prawnie erygowanymi stacjami Drogi Krzyżowej) zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego.      

Wiodącą intencją wszystkich nabożeństw pasyjnych w naszej kaplicy jest prośba o pokój i odsunięcie od nas niebezpieczeństwa wojny światowej.    

Włączmy się wszyscy w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową, przez podjęcie postanowień wielkopostnych, praktykowanie postu i jałmużny.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej kaplicy szpitalnej. Niech Matka Boża Częstochowska wyprosi nam wszystkim potrzebne łaski na ten święty czas refleksji, pokuty  i nawrócenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto naszego Rektoratu składamy z serca płynące Bóg zapłać! 

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala