6 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 6. niedzielę okresu zwykłego i jednocześnie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz kolejny 32 Światowy Dzień Chorego. Ta niedziela rozpoczyna również w polskim Kościele Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów, a od środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

We wtorek po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, a o 1800 na Mszę św. dla oddziałów alkoholowych z krótką konferencją.

W środę obrzędem posypania głów popiołem na Mszach św. o 1530 i o 1800 rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. 

W piątek o 1500 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a po Mszy św. o 1530 na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca. W piątek zapraszamy też na Drogę Krzyżową o godz. 1800 dla oddziałów alkoholowych i dla osób, które nie mogą być o 1500, a po niej na Mszę św.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w naszych nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe odprawiać będziemy w piątki o 1500 oraz o 1800 .

Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o 1515 poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego o 1500 (w Godzinie Miłosierdzia). Kazania wygłaszać będzie ks. Jan Klimek. Składka na Gorzkich Żalach zwyczajowo przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.   

Wiodącą intencją wszystkich nabożeństw pasyjnych w naszej kaplicy będzie prośba o pokój i odsunięcie od nas niebezpieczeństwa wojny światowej.    

Z okazji Dnie Chorego przypominamy również intencję papieską na miesiąc luty:
Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.

Papież Franciszek napisał w zeszłorocznym Orędziu na Światowy Dzień Chorego: Choroba jest częścią naszego ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeżeli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeżeli nie towarzyszy jej troska i współczucie.

Dwóm osobom, które pragną być anonimowe, bardzo dziękujemy za ofiarę „na piszczałkę organową” a dokładnie na przynajmniej dwie oktawy nowego głosu organowego. 

Przy tej okazji wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala