4 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 4. niedzielę okresu zwykłego.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

We wtorek o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę, we wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, założyciela księży salezjanów i sióstr salezjanek oraz szczególnego patrona wychowawców,  o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek święto Ofiarowania Pańskiego i XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Na Msze św. zapraszamy o 1530 oraz o 1800.

W piątek po Mszy św. o 1800 będziemy rozbierać naszą szopkę bożonarodzeniową i wystrój świąteczny. W imieniu Pani Urszuli i nas księży bardzo serdecznie prosimy o pomoc chętne osoby.

W sobotę wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła i krtani. Na Mszy św. o 1530 i o 1800 poświęcimy świece ku czci św. Błażeja i pomodlimy się do niego prosząc o zdrowie.

W przyszłą niedzielę składka do skarbony z racji I niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej kaplicy. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie za kapłanów we czwartek, o  spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ w piątek, a Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę.     

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala