2 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 2 Niedzielę zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

We wtorek o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę, we wspomnienie św. Antoniego, opata, o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek, we wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nabożeństwo do miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca.

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania na Mszach św. o godz. 1600 w niedziele. To jest alternatywna forma kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej dla osób, które nie mogą przyjąć kapłana we własnych mieszkaniach. Na stoliku rozłożone są obrazki kolędowe, które można sobie zabrać i wystawiona jest skarbona na ofiary kolędowe. Pamiętajmy, że większa część zebranych w naszej wspólnocie ofiar zostanie przekazana na caritas sacerdotalis – czyli na utrzymanie domu księży chorych i emerytów naszej archidiecezji.

A na Mszy św. o 1000 kolędują z nami nasi drodzy goście: Chór Gospel z Alwerni oraz na oddziałach szpitalnych studenci psychologii UPJPII w Krakowie. Bardzo serdecznie Was witamy i dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i za Waszą obecność wśród nas.

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala