Święto Chrztu Pańskiego

Przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Dzisiaj w Kościele kończy się cykl obchodów skupionych wokół misterium Wcielenia (czyli Zwiastowania, Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego). Wydarzenia te wspominają początek naszego zbawienia i komunikują nam pierwociny Misterium Paschalnego (KKK 1171). Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku i potrwa on do wtorku przed środą popielcową. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego też świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: Ten jest mój Syn umiłowanym, w którym mam upodobanie [Mt 3.17].

W dzisiejszą I niedzielę miesiąca zmianka różańcowa na mszy św. o 1000 a składka do skarbony przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać.

Intencja papieska na styczeń: O dar różnorodności w Kościele. Nie ma potrzeby obawiać się wielości charyzmatów w Kościele. Doświadczenie tej różnorodności powinno nas raczej radować! Różnorodność i jedność były bardzo mocno obecne w pierwszych wspólnotach chrześcijańskich.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

We wtorek o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania na Mszach św. o godz. 1600 w niedziele. W dzisiejszą niedzielę kolędujemy szczególnie z rodzinami i osobami, które z nami się modlą spoza naszego Rektoratu (nasi drodzy Goście, personel naszego Szpitala, jego Pacjenci z rodzinami). W przyszłą niedzielę 14 stycznia zapraszamy mieszkańców starego osiedla szpitalnego, a 21 stycznia mieszkańców nowej części (czyli wszystkie bloki).  To jest alternatywna forma kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej dla osób, które nie mogą przyjąć kapłana we własnych mieszkaniach. Na stoliku rozłożone są obrazki kolędowe, które można sobie zabrać. Jeżeli ktoś nie może być na Mszy św. o 1600 to w każdą z tych trzech niedziel, na wszystkich Mszach św. rozłożone są obrazki kolędowe na stoliku i wystawiona jest skarbona na ofiary kolędowe. Pamiętajmy, że większa część zebranych w naszej wspólnocie ofiar zostanie przekazana na caritas sacerdotalis – czyli na utrzymanie domu księży chorych i emerytów naszej archidiecezji.

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać. 

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala