4 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś IV (ostatnią) Niedzielę Adwentu oraz wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej - wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd. W naszej kaplicy nie będzie dziś Mszy św. o 1600. Pasterkę – uroczystą Mszę św. w noc Bożego Narodzenia odprawimy o 2400. Składka z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W poniedziałek (25.12) – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 900, 1000 i 1600. Składka w Boże Narodzenie przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. Świętopietrze). 

We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie pierwszego męczennika Św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 900, 1000 i 1600. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W środę święto św. Jan Apostoła i Ewangelisty.

We czwartek wspomnienie św. Młodzianków, męczenników.

W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz wspomnienie św. Sylwestra, papieża.

Bardzo serdecznie dziękuję Paniom i Panom, którzy ufundowali choinki, ozdoby na nie oraz pomogli to wszystko tak pięknie poukładać, wszystkim, którzy ofiarowali swój czas i siły, abyśmy mogli z godną oprawą przeżywać te święta.  

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym dziękujemy Bogu za dar Wcielenia Jezusa Chrystusa i celebrujemy tajemnicę Jego wejścia w kruche człowieczeństwo każdego z nas. Życzymy, aby przychodzący na świat Jezus – Boża Dziecina przyniósł nam wszystkim doświadczenie pokoju serca i miłości, obdarzał radością i nadzieją oraz był odpowiedzią na każdą samotność, ból i lęk. Niech także obdarzy nas wszystkich potrzebnym zdrowiem, cierpliwością do siebie nawzajem, siłami w podejmowaniu codziennych obowiązków, a naszą Ojczyznę i świat niech obdarzy pokojem.

Naszą wizytę duszpasterską, czyli Kolędę rozpoczniemy w Rektoracie po Nowym Roku. Plan kolędy ogłosimy w przyszłą niedzielę, a prośbę o przyjęcie księdza oraz termin kolędy rozwiesimy na klatkach.      

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala