33 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 33. Niedzielę w ciągu roku oraz VII Światowy Dzień Ubogich – święto ustanowione w Kościele katolickim przez papieża Franciszka w 2016 r. Jego celem jest modlitwa, szersza refleksja i działanie na rzecz osób ubogich i wykluczonych.

W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

We wtorek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Po mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo wypominkowe.

W środę wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Zapraszamy we środę na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Z tej okazji życzymy naszemu organiście panu Wojciechowi Graczowi wielu Bożych łask, realizacji życiowych planów i zawsze dobrej współpracy we wspólnotach, w których służy Kościołowi i szkołom swoim talentem,  zdolnościami i doświadczeniem.

W piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.  

W sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej.

Dziękujemy za Waszą obecność i dar wspólnej modlitwy w naszej kaplicy. Ofiarodawcom i dobrodziejom z serca składamy podziękowania. Bóg zapłać! Na cały tydzień obowiązków, pracy, terapii przyjmijmy Boże błogosławieństwo.   

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala