13 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 13. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego i jednocześnie pierwszą miesiąca. Ofiara do skarbony przy wejściu będzie przeznaczona na remont naszej kaplicy. Za każda ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada święto św. Tomasza apostoła.

We wtorek Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie. Po Mszy świętej o godz. 15.30 będzie nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej kaplicy.

W środę o godz. 15.30 Msza święta zbiorowa, po niej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

W piątek – pierwszy miesiąca – okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.00.

W sobotę przypada wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera.

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, Msze św. w niedziele odprawiamy o 10.00 i 16.00. Od poniedziałku do soboty o godz. 15.30, a we wtorek dodatkowa Msza św. o godz. 18.00.

W naszej świątyni możemy podziwiać obraz. Obraz przedstawia wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, jest on najważniejszą częścią pracy dyplomowej studentki ASP Anny Grąbczewskiej. Praca dotyka tematu opieki Matki Boskiej nad cierpiącymi, szczególnie nad osobami, które odczuwają ból psychiczny. Sam obraz zainspirowany jest XVIII wiecznym częstochowskim ludowym malarstwem na szkle. Dzięki lustrzanemu tłu każdy może dostrzec także siebie koło wizerunku Matki Boskiej. Oprócz wizerunku Maryi z Dzieciątkiem Jezus widzimy na obrazie także symbolicznie przedstawione anioły, inspirowane malarstwem Jerzego Nowosielskiego. Feretron został wykonany na podstawie starego okna przez państwa Byrskich. Obraz będzie wędrował po całej Polsce, a Szpital Babińskiego jest pierwszym przystankiem na jego trasie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! 

dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala