11 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 11. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 11 Niedzielę Zwykłą.

W poniedziałek wspomnienie św. Romualda, opata.    

We wtorek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do NSPJ.

W  środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny modlimy się o szczęśliwe prace przy remoncie tabernakulum i ołtarza głównego, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów i cały personel Szpitala oraz za uczestników procesji na Boże Ciało w naszej kaplicy.

W sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

We wtorek 27 czerwca, o godzinie 1800 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przystąpi do tego sakramentu w naszej kaplicy. Z tej okazji gościć będziemy w naszej Wspólnocie Ks. Biskupa Jana Zająca.

W niedzielę na wszystkich Mszach św. przypomnimy sobie znaczenie sakramentu bierzmowania w naszym życie religijno-społecznym. A na Mszę św. o godz. 1600 serdecznie zapraszamy też młodzież bierzmowaną, która rozpocznie swoje Triduum - czyli trzydniowe przygotowanie bezpośrednie do sakramentu bierzmowania. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele o 1530 czyli przed Mszą św. popołudniową. Główną intencją tych nabożeństw jest modlitwa o pokój na świecie oraz za naszych ofiarodawców na remont kaplicy.

Pewnej osobie bardzo dziękujemy za przekazanie obrączki ślubnej na potrzeby wyzłocenia remontowanego tabernakulum naszej kaplicy. Bóg zapłać przy tej okazji wszystkim osobom, które złożyły swoje ofiary na ten cel. W pierwszych dniach lipca tabernakulum do nas powróci i później będzie składany ołtarz główny po renowacji. Wszystkie prace w prezbiterium powinny zakończyć się w pierwszych dnach sierpnia.

Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy jeszcze raz z serca składamy podziękowania. Na cały tydzień obowiązków i pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.   

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala