10 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 10. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 10 Niedzielę Zwykłą oraz wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

W poniedziałek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i towarzyszy.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do NSPJ.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe prace przy remoncie tabernakulum i ołtarza głównego, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów i cały personel Szpitala oraz za uczestników procesji na Boże Ciało w naszej kaplicy.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy. Jest to też trzeci piątek miesiąca, dzień poświęcony miłosierdziu Bożemu.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele o 1530 czyli przed Mszą św. popołudniową. Główną intencją tych nabożeństw jest modlitwa o pokój na świecie oraz za naszych ofiarodawców na remont kaplicy.

Wraz z księżmi pracującymi w naszym Rektoracie bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej procesji na Boże Ciało. W sposób szczególny chcę podziękować dzieciom, które sypały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami i wraz ze swymi rodzicami i babciami były szczególną ozdobą tej procesji. Dziękuję dzieciom w strojach komunijnych. Dziękuję osobom, które niosły krzyż, feretrony i baldachim. Dziękuję za piękne ołtarze z kwiatami, za zamiecioną i ubraną drogę dla naszej procesji. Niech Jezus, nasz Pan prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza hojnie Wam wszystkim błogosławi. W duchu wdzięczności do końca roku w każdej nowennie środowej modlić się będziemy w Waszych intencjach.

Pracownicy firmy Rduch z Katowic wykonali serwis naszej już zabytkowej instalacji nagłośnieniowej, którą firma wykonała dla kaplicy ponad 25 lat temu. Zakupiliśmy dwa mikrofony wysokiej klasy za prawie 1300 zł. Teraz lepiej słychać księży i organistę. Powinniśmy jeszcze wymienić wzmacniacz, ale jest to koszt 6 500 zł. Szukamy sponsorów. Może jakaś firma farmaceutyczna nas wesprze?

Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy jeszcze raz z serca składamy podziękowania. Na cały tydzień obowiązków i pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala