Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dzisiaj 9. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 9 Niedzielę Zwykłą oraz jednocześnie Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi św. i komunii św. wielkanocnej. Zbiórka do skarbony z racji I niedzieli miesiąca przeznaczona jest na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.  

Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do NSPJ. W tym dniu przypada też wspomnienie św. Norberta, biskupa.

W  środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe zakończenie prace przy remoncie głównego ołtarza, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów i cały personel Szpitala.

We czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Mszę św. z procesją do czterech ołtarzy odprawimy o godz. 1000. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału. Personel naszych oddziałów serdecznie proszę o umożliwienie Pacjentom uczestnictwa w tej uroczystości. Zgodnie z tradycją proszę o zrobienie pierwszego ołtarza przy oddziale 5C a Personel oraz Pacjentów WOTUW-u (oddziałów alkoholowych) proszę o pomoc. Drugi ołtarz zrobimy przed pracownią rentgenowską, a trzeci „w Ogrojcu” czyli przy Krzyżu na ścianie kaplicy. O pomoc przy organizacji tych dwóch ołtarzy proszę nasze Róże różańcowe i mieszkańców starego Osiedla. Ostatni ołtarz – na schodach kaplicy przygotuje pani Urszula z Patrykiem oraz mieszkańcy nowego Osiedla. Dekoracje (plansze ołtarzy) będą przygotowane w środę po Mszy św. wieczornej. Będą też przygotowane lichtarze i świece. Bardzo proszę o ustalenie z paniami Basią i Martą zakupu kwiatów do ołtarzy i prosimy, aby wykorzystać zebrane dziś ofiary do skarbony na ten cel.

W piątek wspomnienie św. Efrema, diakona.    

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ. Odprawiamy je w tygodniu po mszach św. o 1530 a w niedziele pół godziny przed Mszą św. popołudniową, czyli o 1530. Główną intencją tych nabożeństw jest modlitwa o pokój na świecie i za naszych ofiarodawców na remont ołtarza głównego kaplicy.

Tabernakulum z głównego ołtarza zostało zabrane do pracowni brązowniczo-złotniczej Adama Kroka na ul. Dietla, gdzie zostanie wyremontowane mechanicznie (ślusarsko) i odnowione artystycznie oraz na nowo wyzłocone. Powróci do nas po połowie lipca i wtedy też będzie składany ołtarz po renowacji.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala