Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu przygotowywały nas na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela i Dokonawcy. Za pobożny śpiew, bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź zyskać możemy łaskę odpustu zupełnego. Dzisiejsza uroczystość kończy święty, siedmiotygodniowy czas wielkanocny.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych. W  środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

We czwartek, czyli tydzień przed uroczystością Bożego Ciała, przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Nie byłoby Eucharystii (Bożego Ciała) gdyby Najwyższy i Wieczny Kapłan Jezus Chrystus nie podzielił się swoim kapłaństwem z Apostołami i ich następcami. W tym samym kapłaństwie swojego biskupa, w całej pełni, oprócz pełni ordynacji sakramentalnej, uczestniczy każdy prezbiter.

We czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony w Kościele czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 1530, a w tygodniu codziennie po mszy św. o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy, która w naszej archidiecezji kończy okres spowiedzi św. i komunii św. wielkanocnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ w piątek i NSNMP w sobotę.          

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za naszych chorych i za cały personel Szpitala, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto rektoratu składamy serdeczne Bóg zapłać!  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan Szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan Szpitala