4 Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną i jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania

W poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika i rozpoczęcie nabożeństw majowych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w naszych nabożeństwach majowych, które odprawiać będziemy po mszach św. w tygodniu o 1530, a w niedzielę przed Mszą św. popołudniową czyli też o godz. 1530.

We wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. W tym dniu przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę: o 900, 1000, 1600, a nabożeństwo majowe o 1530. W tym dniu wyjątkowo nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

W piątek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

W sobotę święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci dyrektora Władysława Stryjeńskiego (zmarł 16 maja 1956 r.). Na Mszy św. o godz. 1600 pomodlimy się w jego intencji i będziemy mieli okazję usłyszeć kilka faktów biograficznych związanych z jego życiem, służbą chorym w naszym Szpitalu oraz w innych placówkach medycznych. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwarte, piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. W naszej kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w konfesjonale lub na życzenie penitenta w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich ludzi dotkniętych chorobą i cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacają ofiary na konto rektoratu jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!   

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol kapelan szpitala