Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję naszym Paniom Urszuli i Barbarze, które od lat projektują piękne, proste, bardzo symboliczne i jednocześnie głębokie teologicznie dekoracje ciemnicy i grobu. Dziękuję pani Barbarze Niedziałka i pani Marcie Budek za piękne kwiaty do kobierzyńskiej kaplicy. Dziękuję osobom, które pomogły te dekoracje ustawić: Pani Kazi, pani Asi, pani Agnieszce i panu Patrykowi. Dziękuję panu organiście Wojtkowi za muzyczną oprawę świątecznej liturgii. Pragnę wyrazić głęboką wdzięczność naszym niezawodnym lektorom-ministrantom-seniorom: Pawłowi, Mateuszowi oraz panu Wojciechowi za obecność przy ołtarzu i podjęcie różnych funkcji liturgicznych. Dziękuję za posługę słowa: pani Ewie, panu Władysławowi, panu Piotrowi, panu Tomkowi, panu Zbigniewowi wraz z Żoną, pani Asi. Za śpiew pani Milenie, panu Piotrowi, panu Zbigniewowi, panu Tadeuszowi oraz panu Bartkowi. Za pomoc w organizacji procesji dziękuję panom Mariuszowi, Zbigniewowi, Krzysztofowi i Andrzejowi. Jeżeli o kimś zapomniałem, tym bardziej pragnę wyrazić swą wdzięczność. Dziękuję z serca wszystkim osobom w jakikolwiek sposób zaangażowanym w celebracje liturgiczne Wielkiego Tygodnia. Szczególne podziękowania kieruję dla pana Patryka za pomoc w czasie naszych rekolekcji. Księdzu Grzegorzowi należą się specjalne podziękowania za pomoc przy organizacji liturgii całego Triduum Sacrum, o. Rene za wspólną modlitwę. Na ręce pani Małgosi Zawiłej dziękuję Spółdzielni Socjalnej Kobierzyn za sprzątanie kaplicy i za troskę o jej otoczenie.

Dziękuję wszystkim, którzy w tej naszej malutkiej Wspólnocie się z nami modlą: Mieszkańcom Rektoratu, Pacjentom i Personelowi Szpitala, naszym drogim Gościom. Chcę wyrazić szczególną duchową bliskość z osobami z naszej Wspólnoty rektoralnej i szpitalnej, które przez chorobę, cierpienie lub starość nie mogły być z nami w tych dnach obecne. Jesteśmy z Wami duchowo i wspieramy Was codziennie naszą modlitwą przy ołtarzu.

Chciałbym też złożyć serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszego Kościoła. Miłosierny i Zmartwychwstały Pan niech Wam hojnie błogosławi.

Jutro drugi dzień świąt. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę o 900, 1000 i 1600

We wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Jest to też trzeci piątek miesiąca, w którym modlimy się (…) o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uczcimy obraz Jezusa Miłosiernego i zawierzymy się Miłosierdziu Bożemu. W tygodniu zapraszamy na Msze św. o 1530 i 1800, a w niedziele o 900, 1000 i 1600.   

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Doświadczania tej tajemnicy przez wiarę, nadzieję i miłość w naszym codziennym życiu wszystkim z serca życzymy. Niech radość paschalna (słowo pascha oznacza przejście), czyli radość po trudnych doświadczeniach i pomimo trudnych doświadczeń, jako dar od Ducha Świętego, wypełnia nasze serca.

Ks. Jan Klimek, Ks. Grzegorz Wąchol, Ks. Mirosław Żak