3 Niedziela Zwykła

Przeżywamy 3 Niedzielę zwykłą i jednocześnie ustanowioną przez papieża Franciszka Niedzielę Słowa Bożego, która jest przeżywana w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

We wtorek, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę, we święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła o 1530 zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek wspomnienie śś. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

W piątek po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nabożeństwo ku czci bł. Hanny Chrzanowskiej, naszej pielęgniarki.

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania na Mszy św. o godz. 1600 w niedziele. To alternatywna forma kolędy, czyli wizyty duszpasterskiej dla osób, które nie mogą przyjąć kapłana we własnych mieszkaniach. Na stoliku rozłożone są obrazki kolędowe, które można sobie zabrać i wystawiona jest skarbona na ofiary kolędowe. Pamiętajmy, że większa część zebranych w naszej wspólnocie ofiar zostanie przekazana na caritas sacerdotalis – czyli na utrzymanie domu księży chorych i emerytów naszej archidiecezji.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyjęli kapłana z wizytą kolędową. Dziękuję za wspólną modlitwę, która umocniła nas w wierze i za wielki dar wzajemnej życzliwości. Bardzo serdecznie witamy nowe osoby i rodziny, które zamieszkały w naszej wspólnocie rektoralnej. Dziękuję z całego serca za ofiary zebrane po kolędzie. Po rozliczeniu należności na dom księży chorych, kurię metropolitalną i misje, pozostałą kwotę przeznaczymy na remont ołtarza głównego. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i hojność! 

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala