4 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.

Msze św. roratnie odprawimy w tym ostatnim tygodniu w poniedziałek i środę o godz. 1530. W sobotę (24.12.) ostatnie roraty odprawimy o godz. 1000. W wigilie nie będzie mszy św. o 1530 i 1800. Obie intencje odprawimy na mszy św. o 1000.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej adwentowej modlitwy.

We wtorek mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze nabożeństwo za zmarłych wypominanych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek, jak w każdy ostatni piątek miesiąca, odprawimy po mszy św. o 1530 nabożeństwo do bł. Hanny Chrzanowskiej, prosząc o jej opiekę i orędownictwo nad naszym szpitalem.

W sobotę msze św. odprawimy o 1000 i o 2400 (pasterkę).

W niedzielę 25 grudnia uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę: o godz. 900, 1000 i 1600.

W poniedziałek w drugi dzień świąt Bożego narodzenia i w święto pierwszego męczennika św. Szczepana msze św. odprawimy jak w niedzielę: o godz. 900, 1000 i 1600.

Osoby chętne do pomocy w ubraniu kaplicy na święta zapraszamy we czwartek 22.12. po godz. 1600.

W tym ostatnim przed świętami tygodniu pamiętajmy o spowiedzi św. W naszej kaplicy spowiadać będziemy codziennie, godzinę przed mszami św., czyli od 1430  do 1530 i od 1700 do 1800. We wtorek przed mszą św. o 1530 spowiadał będzie combonianin o. Rene, a przed mszą św. o 1800 ks. Mirosław. Również we czwartek przed mszą św. o 1800 spowiadał będzie ks. Mirosław. W pozostałe dni ks. Jan i ks. Grzegorz.   

W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać po mszach św. niedzielnych oraz w tygodniu. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu szafy organowej z dodaniem elementów upodabniających ten instrument do całości założenia architektoniczno-artystycznego kaplicy.

Serdecznie dziękujemy za dary przekazane na kiermasz, za wspaniałe ciasta i za benedyktyńską pracę przy ozdobach, za życzliwość i dobre serce wszystkim osobom, które się w to wydarzenie zaangażowały. W sposób szczególny dziękujemy paniom Urszuli, Basi, Lusi. Dziękujemy też za wszelkie ofiary w ten sposób pozyskane. Uzbieraliśmy na remont ołtarza 2137 zł. Dziękuję panu Doktorowi Dziadkowi za Godzinki ku czci NMP, które po wielu latach przerwy znów zabrzmiały w naszej kaplicy, a panu organiście Wojtkowi za  koncert adwentowy w tę niedzielę po każdej mszy św.

Na zbliżający się czas Bożego Narodzenia życzymy, aby każdy z nas przy swoich troskach, zajęciach i obowiązkach - jak pasterze z Betlejem - w sercu mógł usłyszeć anielskie: zwiastuję Wam radość wielką. I aby każdy doświadczył radości z prawdy wyrażonej w śpiewie aniołów: Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom, w którym ma upodobanie!                                                             

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitalny
Ks. Grzegorz Wąchol, kapelan szpitalny