3 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu zwaną Niedzielą Radości (Gaudete). Po mszach św. o 900 i 1000 w przedsionku kaplicy możemy nabyć na kiermaszu adwentowym coś smacznego i coś ładnego, a wszystko wykonane ręcznie, osobiście, nie na linii produkcyjnej. Zyski przeznaczone ze sprzedaży ciast i ozdób bożonarodzeniowych przekazane zostaną na remont głównego ołtarza. Serdecznie dziękujemy za dary przekazane na kiermasz, za benedyktyńską pracę i dobre serce wszystkim osobom, które się w to wydarzenie zaangażowały. Dziękujemy też za wszelkie ofiary w ten sposób pozyskane. Dziękuję panu Doktorowi za Godzinki ku czci NMP, które po wielu latach przerwy znów zabrzmiały w naszej kaplicy, a panu organiście za  koncert adwentowy w tę niedzielę po każdej mszy św.

Msze św. roratnie odprawiamy w poniedziałki, środy i soboty o godz. 1530. Serdecznie zapraszamy do wspólnej adwentowej modlitwy.

W poniedziałek wspomnienie NMP z Gwadelupy.

We wtorek wspomnienie św. Łucji, męczennicy. Po Mszy św. o 1530 zapraszamy na nasze nabożeństwo za zmarłych wypominanych oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek, jak w każdy III piątek miesiąca, odprawimy po mszy św. o 1530 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.  

W zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać po mszach św. niedzielnych oraz w tygodniu. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu szafy organowej z dodaniem elementów upodabniających ten instrument do całości założenia architektoniczno-artystycznego kaplicy.

Wszystkim, którzy w tej kaplicy się modlą niech nasza Patronka Matka Boża Częstochowska wyprosi u Syna potrzebne łaski, a szczególny patron tego tygodnia - św. Mikołaj niech pomaga nam zrozumieć słowa św. Pawła, że (...) więcej radości jest w dawaniu, aniżeli w braniu. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać!                                                                    

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitalny
Ks. Grzegorz Wąchol, kapelan szpitalny