31 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 31. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada też wspomnienie poświęcenia kościoła w tych świątyniach, gdzie data tego wydarzenia nie jest znana.

We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej kaplicy będą o godz. 10.00 i 12.00 – nie będzie Mszy świętej popołudniowej oraz Mszy na cmentarzu Czerwone Maki.

W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.  Msze święte w naszej kaplicy będą o godz. 15.30 i 18.00.

W związku z możliwością uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych od 1 do 8 listopada, codziennie w tych dniach będziemy modlić się za zmarłych po Mszy św. o godz. 15.30, a w niedzielę za tydzień o godz. 15.30 wyczytując imiona zmarłych podanych w wypominkach jednorazowych oraz modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Odpust zupełny w intencji zmarłych można uzyskać nawiedzając w Uroczystość Wszystkich Świętych kościół, albo kaplicę publiczną i odmówią modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencji zmarłych lub w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się przynajmniej w myślach za zmarłych. W inne dni roku jest to odpust cząstkowy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy okazji wypominków za zmarłych. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wskazać nazwiska zmarłych do wypominków można to uczynić w zakrystii po Mszy świętej. Za zmarłych wypominanych modlimy się w każdy wtorek podczas nabożeństwa przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 15.30.

W środę nie będzie Mszę św. wspólną z nowenną – w zamian odprawimy nabożeństwo za zmarłych po Mszy św. o g. 15.30 .

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – na Mszy o g. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! 

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala