29 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXIX Niedzielę Zwykłą i jednocześnie wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Jak słyszeliśmy w poprzednią niedzielę dziś w wielu parafiach prowadzona jest kwesta na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla najbiedniejszej młodzieży. Ofiary złożone do skarbony przy stoliku zostaną przekazane na ten cel. Na wspólny różaniec zapraszamy dziś o godz. 1530.

W poniedziałek wspomnienie  św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa. 

We wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia. Po mszy św. o 1530 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych, z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące, połączone z różańcem św.

W środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera. W środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z różańcem św. o 1530.

We czwartek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, a wiec różaniec połączymy z nabożeństwem do miłosierdzia Bożego.

W sobotę uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Małopolski.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele tydzień misyjny, czyli czas modlitwy o rozwój dzieła misyjnego w całym Kościele. Składka na dzieła misyjne ma formę ryczałtu i wpłacamy ją kwartalnie z każdej parafii.   

Msze św. w tygodniu odprawiamy codziennie o 1530 i 1800. W niedziele zapraszamy na msze św. o 900, 1000 i 1600. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w tygodniu po mszy św. o 1530 a w niedzielę o 1530 czyli przed mszą św. popołudniową.

Przez cały rok modlimy się za naszych bliskich zmarłych, których polecamy w rocznych i listopadowych wypominkach w naszej kaplicy. W każdy wtorek, wspominając ich imiona, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem o życie wieczne dla nich. Pamięć o zmarłych jest znakiem wiary w życie wieczne i jest wyrazem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Zawsze pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Wypominki przyjmujemy po każdej mszy św. w zakrystii, a karteczki na których wypisywać możemy naszych drogich zmarłych są na stoliku przy kropielnicy. W tym roku część z ofiar wypominkowych przeznaczymy z Księdzem Grzegorzem na remont głównego ołtarza.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy, którzy w jakikolwiek sposób nas wspierają składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Na cały tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki i Królowej.   

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala