27 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą i jednocześnie wspomnienie Aniołów Stróżów. To też I niedzielę miesiąca. Na Mszy św. o 1000 zmianka tajemnic różańcowych. Adorację Najświętszego Sakramentu z okazji I niedzieli miesiąca połączymy dziś z nabożeństwem różańcowym o godz. 1530 na które bardzo serdecznie zapraszamy.

Składka do skarbony z okazji I niedzieli miesiąca przeznaczona jest na pokrycie remontu drzwi głównych do naszej kaplicy. Uzbieraliśmy na ten cel ponad 11 000 zł. Koszt całości prac przy drzwiach wyniesie 14 tyś. zł. Za wszelkie ofiary i Waszą pomoc w tym względzie serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologów i wszystkich troszczących się o dzieło stworzenia jakim jest nasz świat. Po mszy św. o 1530 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące połączone z różańcem św.

W środę wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. zapraszamy Na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z różańcem św. zapraszamy o 1530

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca i I piątek miesiąca. Pamiętajmy we czwartek o modlitwie za kapłanów, a w piątek o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ. Szczególna okazja do spowiedzi we czwartek i piątek nie tylko od 1500 i przed 1800 jak co dzień, ale też w czasie nabożeństwa różańcowego.

Msze św. w tygodniu odprawiamy codziennie o 1530 i 1800. W niedziele zapraszamy na msze św. o 900, 1000 i 1600. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w tygodniu po mszy św. o 1530 a w niedzielę o 1530 czyli przed mszą św. popołudniową.  

Trzem Rodzinom, które wsparły nas ofiarami na remont głównego ołtarza serdecznie dziękujemy.    

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy, którzy w jakikolwiek sposób nas wspierają składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Na cały tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki i Królowej.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala