25 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXV Niedzielę Zwykłą. W Polsce obchodzimy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. W kalendarzu liturgicznym przypada dziś też święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży.

W poniedziałek wspomnienie św. Januarego, biskupa.

We wtorek wspomnienie śś. męczenników Andrzeja kim Taegon, kapłana i Pawła Chong Hasang oraz Towarzyszy. Po mszach św. o 1530 i 1800 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O godz. 1800 zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

W piątek wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

Msze św. w tygodniu odprawiamy codziennie o 1530 i 1800. W niedziele zapraszamy na msze św. o 900, 1000 i 1600.  

Do koniecznego już remontu oddaliśmy drzwi zewnętrzne naszej kaplicy. Zostaną one poddane naprawom stolarskim oraz ślusarskim. Wyposażymy je w nowe okna oraz system uszczelek poprawiających bezpieczeństwo i termoizolacyjność. Spróchniałe elementy futryny zostały już wycięte, zaflekowane, futryna jest wzmocniona, wyczyszczona i na nowo zabezpieczona pierwszą warstwą lakierów. Koszt całości prac przy drzwiach wyniesie 14 tyś. zł.   

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Na cały tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki i Królowej.  

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala