22 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXII Niedzielę Zwykłą. Papież Franciszek prosi nas, abyśmy tę niedzielę przeżywali jako Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. My czynimy coś więcej, ten dzień dziękczynienia łączymy z naszą uroczystością odpustową.

W poniedziałek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

We wtorek o godz. 1800 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę o godz. 1800 zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną, połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. Przez orędownictwo Maki Najświętszej Królowej Polski oraz św. Andrzeja Boboli będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. 

We czwartek wspomnienie bł. Bronisławy i rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i młodzieży oraz o wszystkich pracujących w szkolnictwie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa (w piątek) i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (w sobotę). Okazja do spowiedzi św. poł godziny przed mszami św.

W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Św. Grzegorz Wielki patronuje naszemu ks. Grzegorzowi. Życzymy Ci wielu Bożych łask, orędownictwa świętego Patrona i wielu darów Ducha Świętego w posłudze szpitalnej oraz w pracy naukowej.

Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, a więc z krótką adoracją Najświętszego Sakramentu na Mszy św. o godz. 1000, ze zmianką tajemnic różańcowych oraz ze zbiórką do skarbony na utrzymanie naszej kaplicy.  

Od pierwszego września, również ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne w naszej kaplicy, msze św. w tygodniu będą odprawiane codziennie o 1530 i o godzinie 1800. W niedziele zapraszamy na msze św. o 900, 1000 i 1600.  

Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy swoją obecnością w dniu odpustu i naszą wspólną modlitwą uczcili Patronkę tej świątyni naszą Matkę Bożą Częstochowską! Bardzo serdecznie dziękuję Paniom niosącym świece przy Najświętszym Sakramencie, Panom niosącym baldachim, feretrony i krzyż. Bardzo dziękuję Panu Wojciechowi – naszemu organiście i pani Kasi Gierli sopranistce za oprawę muzyczną i śpiew. Dziękuję Paniom: Ewie, Marysi, Panom: Zbigniewowi, Mariuszowi, Wojtkowi i Mateuszowi. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które przez kilka dni trudziły się, aby wszystko jak najlepiej przygotować: Bóg zapłać Pani Urszuli, Pani Basi i Pani Marcie. Naszym drogim Różom różańcowym. Bóg zapłać Panu Patrykowi i Pani Agnieszce. Z serca dziękuję wszystkim, którzy z różnych parafii i miejscowości przychodzą tutaj, aby z nami się modlić. Dziękuję naszej Spółdzielni Socjalnej Kobierzyn nie tylko za odpustowe i świąteczne sprzątanie kaplicy i jej otoczenia, ale również za codzienną troskę o ten wspólny Dom Boży. Szczególne podziękowania kieruję dla mojego kolegi rocznikowego Księdza Adama Kudłacika, który przewodniczył naszej modlitwie i przyjechał do nas z sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu. Dziękuję z serca Drogim księżom koncelebransom (… i kapłanom z naszego dekanatu) za dar wspólnej z nami modlitwy u Matki Bożej Częstochowskiej, za skarb Eucharystii, który nam ofiarowaliście. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości składam jeszcze raz serdeczne podziękowanie. Do końca roku, na nowennie środowej, będziemy się za Was modlić, prosząc, aby Matka Boża nie zapomniała o nikim, kto Boga uwielbił i uczcił Ją w tym dniu naszego odpustu.       

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Jeszcze raz wszystkim życzymy na cały tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i orędownictwa naszej Patronki. 

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala