17 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 17. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 17 Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym przypadają urodziny naszego biskupa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.  

W poniedziałek święto św. Jakuba , apostoła. W tym dniu przeżywamy też wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Stąd dziś po mszach św. poświęcimy pojazdy mechaniczne i modlić się będziemy za wszystkich kierowców.    

We wtorek wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca lipca z nabożeństwem do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe prace przy remoncie głównego ołtarza naszej kaplicy, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów oraz ich rodziny i za cały personel Szpitala.

We czwartek wspomnienie św. Szarbela Makhlufa, prezbitera.

W piątek wspomnienie śś. Marty, Marii i Łazarza.

Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach serdecznie życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku i regeneracji sił fizyczny, psychicznych i duchowych. Dobrej pogody i opieki świętych patronów.

Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala