14 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 14. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Przypada także święto św. Tomasza Apostoła.

W poniedziałek przypada święto poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie.

We wtorek, po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 będzie nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszej kaplicy.

W środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 18.00 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera.

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 10.00 i 16.00. W dni robocze (od poniedziałku do piątku), z powodu trwającego jeszcze w naszej świątyni remontu, msze będą tylko o godz. 18.00, a w soboty o 15.30 oraz o 18.00. Msze święte, które były zamówione w dni robocze na godz. 15.30 będą odprawione wieczorem o godz. 18.00.

W minionym tygodniu komisja ds. Muzyki Sakralnej Archidiecezji Krakowskiej odebrała organy i wyraziła się pozytywnie o ich stanie technicznym. W ten sposób został zamknięty ostatni etap budowy i przygotowania tego instrumentu.

Również komisja oceniająca remont w naszej kaplicy wyraziła pozytywna opinie nt. poczynionych prac konserwatorskich. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala