13 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 13. niedzielę w ciągu roku liturgicznego czyli 13 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj w Sanktuarium św. Jana Pawła II uroczyste zakończenie peregrynacji Ikony Świętej Rodziny w naszej archidiecezji.

W poniedziałek św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych połączone z racji miesiąca czerwca z codziennym nabożeństwem do NSPJ.

W środę uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W środę zapraszamy też na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny będziemy się modlić o szczęśliwe prace przy remoncie naszej świątyni, za wszystkich ofiarodawców, za naszych drogich pacjentów i cały personel Szpitala.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej NSPJ i Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę.

Z uwagi na prace remontowe w naszej kaplicy musieliśmy zmienić harmonogram odprawiania Mszy św. w dni robocze. W czerwcu, lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku odprawiamy Msze św. w koncelebrze tylko o godz. 1800. Nie ma Mszy św. o 1530, a wszystkie intencje przyjęte na 1530 odprawiać będziemy tego dnia o godz. 1800. Serdecznie przepraszamy za tę zmianę. W lipcu i sierpniu, a więc w okresie wakacyjnym, soboty Msze św. odprawiać będziemy o 1530 i 1800 a w niedziele o 1000 i 1600. Z uwagi na urlopy księży w niedziele lipca i sierpnia nie będzie mszy św. o 900.

Przy tej okazji serdecznie życzymy naszym drogim dzieciom oraz wszystkim rozpoczynającym urlopy wakacyjne dobrego, bezpiecznego wypoczynku i regeneracji sił fizyczny, psychicznych i duchowych.

Na nadchodzący tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala