2 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 2. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W nadchodzącym tygodniu będziemy przezywać Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. Za udział w kilku nabożeństwach w intencji jedności chrześcijan można uzyskać odpust zupełny. W naszej świątyni będzie ku temu okazja.

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego opata. Przypada także XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wyznawców tej wiary, aby odkryli w Jezusie Mesjasza.

We wtorek zapraszamy po Mszy św. o g. 15.30 nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych.

W środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.. W tym dniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o g. 15.30.

W sobotę wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła, ostatniego z Ojców Kościoła. Przypada również wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników, hutników i umierających. .

Dzisiaj na Mszę św. o g. 16.00 i za tydzień pragniemy wszystkich, którzy chcieliby otrzymać błogosławieństwo kolędowe. W tym roku rezygnujemy z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomodlić się w intencji swoich rodzin na Mszę św. i wspólne kolędowanie. Na stole obok szopki leżą obrazki kolędowe, które można zabrać ze sobą na pamiątkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala
Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala