4 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś IV (ostatnią) Niedzielę Adwentu. W poniedziałek i środę Msz św. roratnia o 1530. We wtorek o 1530 zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo wypominkowe. W środę zapraszamy na Mszę św. zbiorową połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od poniedziałku do czwartku spowiadać będziemy w kaplicy od 1400 do 1530 oraz od 1700 do 1800, a więc przed Mszami św. oraz po Mszy św. wieczornej o 1800. Bardzo serdecznie zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. bożonarodzeniowej. W poniedziałek i czwartek spowiada ks. Jan, we wtorek i środę ks. Grzegorz.

Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej: do wspólnej modlitwy, podzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnego chociaż krótkiego rodzinnego śpiewu kolęd. W wigilię w naszej kaplicy nie będzie Mszy św. o 1530. Odprawimy Mszę św. rano o godz. 1000 oraz Pasterkę – uroczystą Mszę św. w noc Bożego Narodzenia o 2400. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

W sobotę (25.12) – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 900, 1000 i 1600. Składka w Boże Narodzenie przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (na tzw. Świętopietrze). 

W niedzielę drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i wspomnienie pierwszego męczennika Św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 900, 1000 i 1600. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym dziękujemy Bogu za dar Wcielenia Jezusa Chrystusa i celebrujemy tajemnicę Jego wejścia w kruche człowieczeństwo każdego z nas. Życzę, aby przychodzący na świat Jezus – Boża Dziecina przyniósł nam wszystkim doświadczenie pokoju serca i miłości, obdarzał radością i nadzieją oraz był odpowiedzią na każdą samotność, ból, lęk i niepewność. Niech także obdarzy nas wszystkich potrzebnym zdrowiem, cierpliwością do siebie nawzajem i siłami w podejmowaniu codziennych obowiązków.

Ks. dr hab. Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan