1 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dzisiaj 1. Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy tym samym nowy rok liturgiczny w Kościele.

Roraty w naszej świątyni będziemy odprawiać w każdy poniedziałek, środę i sobotę o g. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy św. o g. 15.30 nabożeństwo za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych./

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w naszej świątyni od g. 15.00 i od 17.30 przed Mszami św.

W sobotę wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła, ostatniego z Ojców Kościoła. Przypada również wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników, hutników i umierających.

W naszej zakrystii można nabywać świece wigilijne, z których dochód zostanie przeznaczony na caritas Archidiecezji Krakowskiej. Za małą świece płaciliśmy 7 zł, za dużą 13 zł, jeśli ofiary przekroczą te kwoty przeznaczymy je na wsparcie caritasu.

Strażacy, którzy przed dwoma tygodniami zbierali ofiary na pomoc choremu dziecku bardzo serdecznie dziękują za okazane wsparcie i życzliwość. W intencji wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. 6 grudnia o godz. 18.00

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Prosimy także o modlitwę w intencji dobrego rozwiązania spraw administracyjnych związanych z nasza kaplicą i możliwością pozyskania środków finansowych na jej remont.

Ks. dr hab. Jan Klimek, Rektor i kapelan szpitala

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala