14 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 14. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Przypada rocznica poświęcenia bazyliki metropolitarnej.

We wtorek przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy. Zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. W tym dniu przypada także w Polsce patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych. Podczas Mszy św. o godz. 15.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną o g. 15.30 połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przypada wspomnienie św. Jana z Dukli prezbitera. W tym dniu modlimy się litanią do św. Józefa w intencji całej wspólnoty szpitalnej i rektoralnej. Zwykle czynimy to po Mszy św. wieczornej, ale w wakacje odprawiamy msze tylko o godz. 15.30 i po niej będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Józefa.

Za tydzień w niedzielę przypada również wspomnienie św. Benedykta opata, głównego patrona Europy.

W lipcu i sierpniu, w okresie wakacyjnym, ze względu na urlopy księży posługujących w naszym rektoracie, msze św. w niedziele będą odprawiane o 10.00 i 16.00. W tygodniu o godz. 15.30, a we wtorki o 15.30 oraz o 18.00. Zamówione Msze św. na godz. 9.00 w niedzielę  i 18.00 w tygodniu będą odprawione.

W przedsionku naszej kaplicy jest ustawiony duży wazon z wodą. Jeśli ktoś ma w swoim ogródku kwiaty, które chciałby ofiarować celem upiększenia nasze świątyni to można je tam zostawiać. Przedsionek jest codziennie otwarty do godzin wieczornych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać!

Ks. dr Grzegorz Wąchol, kapelan szpitala