12 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś 12 Niedzielę w ciągu roku, czyli 12 Niedzielę Zwykłą.

W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

We wtorek zapraszamy też nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące.

W środę przypada 79 rocznica likwidacji naszego Szpitala 23 czerwca 1942 roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Personel i mieszkańców naszego Rektoratu. Jak w każdą środę zapraszamy na naszą Mszę św. zbiorową, czyli wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

We czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W każdy ostatni piątek miesiąca modlimy się za wstawiennictwem bł. Hanny Chrzanowskiej za wszystkich chorych i cierpiących oraz za wszystkich, którzy służą im z samarytańską pomocą.

W kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w konfesjonale lub na życzenie w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Do końca czerwca zachowamy dotychczasowy układ Mszy św. ze względu na zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. W naszej kaplicy Msze św. sprawujemy codziennie o godz. 15:30 i o 18:00, a w niedziele o godz. 9:00, 10:00 i 16:00. Pamiętajmy o maseczkach, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego wystawionego na środku kaplicy.

Przy drzwiach naszego Kościoła pani Ewelina Koryga, studentka pedagogiki na UPJP II zbiera ofiary na leczenie trzyletniej dziewczynki Blanki z nowotworem mózgu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Codziennie modlimy się tu nie tylko za nasz personel, ale też za całą służbę zdrowia oraz za wszystkich dotkniętych cierpieniem. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacają ofiarę na nasze konto Rektoratu, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala