10 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś 10 Niedzielę w ciągu roku i jednocześnie pierwszą niedzielę miesiąca. Składka do skarbony przeznaczona jest na pokrycie naszych małych prac remontowych.  

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi, królowej. Jak w każdy wtorek zapraszamy na nasze cotygodniowe nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków rocznych i z modlitwą za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. W tym dniu nasz rocznik święceń kapłańskich (1996) przeżywać będzie 25 rocznicę święceń. Bardzo Was proszę o słowo modlitwy w intencji całego naszego rocznika byśmy mimo naszych słabości i grzechów stawali się dobrymi księżmi.    

W środę zapraszamy na naszą Mszę św. zbiorową, czyli wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Efrema, diakona.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post. Pamiętajmy o nabożeństwie czerwcowym, które odprawiamy każdego dnia po Mszy św. o 1530, a w niedziele o 1530.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W kaplicy spowiadamy codziennie poł godziny przed mszami św. Spowiedź odbywa się w konfesjonale lub na prośbę penitenta w pomieszczeniu kancelarii, w przedsionku kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia uroczystości Bożego Ciała w tym trudnym dla nas wszystkich roku. Bóg zapłać pani Uli i Basi, pani Lusi, panu Patrykowi, naszym drogim Różom Różańcowym i rodzinom, które przygotowały tak pięknie ołtarze oraz dekoracje. Za zakupione i ułożone kwiaty dziękuję paniom Basi i Marcie. Bardzo dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty, ich rodzicom i dziadkom, służbie liturgicznej i naszym drogim Księżom. Bóg zapłać panom niosącym baldachim i feretrony oraz wszystkim Wam Kochani za cały trud organizacji wspólnego świętowania tajemnicy realnej obecności Pana Jezusa wśród nas w tajemnicy Eucharystii. Wszystkich zaangażowanych w organizację i wszystkich obecnych na procesji obejmuję moim serdecznym podziękowaniem i modlitwą.     

Zachowamy przez cały czerwiec dotychczasowe zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. W naszej kaplicy Msze św. sprawujemy codziennie o godz. 1530 i o 1800, a w niedziele o godz. 900, 1000 i 1600. Pamiętajmy o maseczkach, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego wystawionego na środku kaplicy.

Intencja papieska na czerwiec: Módlmy się za ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej – aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.  

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni, również tym, którzy wpłacili ofiarę na nasze konto Rektoratu, składamy serdeczne Bóg zapłać!   

Ks. dr hab. Jan Klimek rektor i kapelan szpitala