6 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 6. Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada także święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy 1. Dzisiaj przeżywamy 6. Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Dzisiaj przypada także święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy i jednych z pierwszych misjonarzy Słowian.

2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.30 po, której będzie nabożeństwo za zmarłych wypominanych w naszej kaplicy.

3. W środę (17 II) przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 15.30 i 18.00. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (można zjeść trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta).

4. W Wielkim Poście w naszej kaplicy nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w każdy piątek o godz. 15.00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 15.15. W tym roku kazania będzie głosił Ksiądz Rektor dr hab. Jan Klimek. Zachęcamy do licznego udziału. Na Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00 nie będzie już kazania dlatego tym bardziej zapraszamy do wsłuchiwania się w Słowo Boże podczas Gorzkich Żali.

5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do czynów pokutnych – jałmużny i postu, niech ten czas będzie okazją do głębszej modlitwy i większego skupienia. Jest to czas, w którym nie urządzamy hucznych zabaw a nasze myśli kierujemy ku Chrystusowi, Który przez mękę i krzyż odkupił nas z grzechu. 

6. W naszej kaplicy trwają prace związane z montażem organów mechanicznych, potrwają jeszcze kilka tygodni. Został także oddany do konserwacji ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace posuwają się do przodu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy wsparli ofiarami tę inwestycję.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składamy z serca płynące Bóg zapłać! Życzymy na nadchodzącym tydzień obfitego błogosławieństwa Bożego i pomocy od Matki Bożej Częstochowskiej w każdym doświadczeniu.

Kapelan Szpitala
ks. dr Grzegorz Wąchol