Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj przeżywamy Drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim i jednocześnie wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

2. We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15.30, po niej nabożeństwo za zmarłych.

3. W środę (6 stycznia) będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze święte w naszej kaplicy będą według porządku niedzielnego: o godz. 9.00; 10.00 i 16.00. To także dzień modlitw za misje – pamiętajmy o tych wszystkich, którzy głoszą Ewangelię w różnych miejscach świata.

4. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w naszej Ojczyźnie śpiewamy kolędy do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego.

5. W naszej kaplicy w nowym roku Msze święte oprawiamy według dotychczasowego harmonogramu – z Mszami dodatkowymi. W tygodniu Eucharystię sprawujemy o godz. 15.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 9.00; 10.00 i 16.00.

6. W związku z epidemią i obostrzeniami sanitarnymi jakie z niej wynikają, wizyta duszpasterska – kolęda, w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnej formie. W naszym rektoracie, począwszy od 7 stycznia, w kolejne dni będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych rejonów wg. tradycyjnego podziału, na wspólną Mszę świętą wieczorną o godz. 18.00. Po Mszy zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku, modlitwę i błogosławieństwo, które będziemy przekazywać do Waszych domów. Będzie też można zabrać ze sobą wodę święconą, aby pokropić swoje mieszkania. Podział rejonów na poszczególne dni podamy w środę – w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

7. Na nadchodzący tydzień wszystkim pacjentom i pracownikom szpitala, mieszkańcom rektoratu i gościom przybyłym na Mszę do naszej kaplicy życzymy opieki Matki Bożej Częstochowskiej, Darów Ducha Świętego i obfitego Bożego błogosławieństwa.

Kapelan Szpitala

Ks. dr Grzegorz Wąchol