XXVIII Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę. Dziś też obchodzimy XII Dzień Papieski. We wszystkich parafiach w Polsce przeprowadzamy zbiórkę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II. 

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

W poniedziałek wspomnienie św. Teresy z Ávila, dziewicy i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. We środęzapraszamy również na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii bł. Jana Pawła II.

We czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za cały personel naszego szpitala i za wszystkich, którzy tu posługują chorym i cierpiącym.  

W piątek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika. To też jest III piątek miesiąca. Po mszy św. i nabożeństwie uczcimy relikwie św. S. Faustyny.

W sobotę uroczystość św. Jana Kantego, patrona Krakowa i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

We czwartek 11 października – w 50 rocznicę rozpoczęcia obrad Soboru Watykańskiego II rozpoczął się w Kościele Katolickim Rok Wiary. Znakiem naszej łączności z tym jubileuszowym wydarzeniem jest lampa wiecznego światła, która cały rok stała będzie przy ołtarzu, obok krzyża. We wszystkie czwartki Roku Wiary po mszy św. sprawować będziemy nabożeństwo o przymnożenie wiary w naszych sercach, o przymnożenie wiary w naszej wspólnocie rektoralnej.

Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po mszach św. w zakrystii.  

Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe odprawimy w tygodniu po mszy św., a w niedziele o 1530. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do tej wspólnej modlitwy. Pamiętajmy, że za wspólne odmówienie różańca z rozważaniami tajemnic zyskujemy odpust zupełny. Różańce można zabierać dla siebie w zakrystii.        

 Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala