11 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś jedenastą Niedzielę Zwykłą.

W poniedziałek wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. Jolanta, córka węgierskiego króla Beli IV, była żoną księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego. Była wzorową żoną i matką. Fundowała liczne klasztory franciszkańskie. Opiekowała się też biednymi i chorymi. Zmarła w opinii świętości w roku 1298 u klarysek w Gnieźnie.

We wtorki zapraszamy na dodatkową Mszę św. w naszej kaplicy o godz. 18.00.

W środę wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Adam Chmielowski urodził się pod Krakowem w roku 1845. Brał udział w powstaniu styczniowym (stracił nogę). Był artystą malarzem, by następnie oddać się służbie ubogim. Założył Zgromadzenie Braci i Sióstr Posługujących Ubogim. Zmarł w Krakowie w roku 1916. W tym dniu serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. (która jest o godz. 15.30).

Pan Mariusz w przedsionku kościoła rozprowadza prasę katolicką. Prasę wyłożoną na stoliku obok wejścia na chór można zabierać bezpłatnie.

Wczoraj odeszła do Pana nasza parafianka śp. Zofia Lempart. Wieczne odpoczywanie….  

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala