Uroczystość Najświętszej Trójcy

Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W poniedziałek Wspomnienie św. Justyna, męczennika. Justyn urodził się ok. roku 100 we Flawii Neapolis w Palestynie, zmarł ścięty mieczem między 163 a 167 w Rzymie. Był filozofem i apologetą tworzącym w języku greckim. Wyznawał poglądy millenarystyczne. Zaliczony został do najstarszych pisarzy starochrześcijańskich, męczennik, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego.

We wtorki zapraszamy na dodatkową Mszę św. w naszej kaplicy o godz. 18.00.

W środę Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
W latach 1885-1887 w Ugandzie wielu chrześcijan poniosło śmierć męczeńską. Wśród nich znalazł się Karol Lwanga i jego 21 Towarzyszy. W tym dniu serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z procesją do czterech ołtarzy wyruszymy po mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie prosimy o zaangażowanie w przygotowanie ołtarzy i pomoc w organizacji procesji. Plan procesji: pierwszy ołtarz będzie się znajdował przy oddziale leczenia uzależnień 5C, drugi na budynku oddziału 1A i 1B. Trzeci ołtarz będzie się mieścił na oddziale sądowym 3A, ostatni ołtarz – przy pomniku ofiar pomordowanych pacjentów w czasie II wojny światowej. Tylko dzięki Państwa zaangażowaniu w organizację procesji będziemy mogli pięknie przeżyć tą niezwykłą uroczystość. Bardzo prosimy o pomoc! Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i niesienia poduszek. Pamiętajmy, że udział w tej procesji jest naszym publicznym wyznaniem wiary. Mszy św. o godz. 10.00 w tym dniu nie będzie.

W piątek Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. która jest o godz. 15.30. 4 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nabożeństwo czerwcowe odprawimy w czasie posesji do czterech ołtarzy.

Pan Mariusz w przedsionku kościoła rozprowadza prasę katolicką. Prasę wyłożoną na stoliku obok wejścia na chór można zabierać bezpłatnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski.

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala

Boże Ciało 2015
TRASA PROCESJI

I ołtarz – odział 5C
II ołtarz – budynek oddziałów 1A i 1B
III ołtarz – oddział sądowy 3A
IV ołtarz – Pomnik