Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Przeżywamy dziś VII Niedzielę Wielkanocną. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zakończy się okres wielkanocny.

We wtorki zapraszamy na dodatkową Mszę św. w naszej kaplicy o godz. 18.00.

W środę serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w niedzielę o godz. 15.30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 15.30.

Dzisiaj w kościołach w całym kraju odbywa się druga z kolei składka na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Dzisiejsza taca przeznaczona jest właśnie na ten cel.

W zakrystii można nabyć kieszonkowe wydanie Ewangelii. Niech codzienne rozważanie choćby krótkiego fragmentu z Pisma świętego będzie naszą odpowiedzią na apel Papieża Franciszka: Czytajcie Pismo święte, dobrze wam to zrobi.

Pan Mariusz w przedsionku kościoła rozprowadza prasę katolicką. Prasę wyłożoną na stoliku obok wejścia na chór można zabierać bezpłatnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej kaplicy składam serdeczne Bóg zapłać!

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala  


 

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj 2015 r.

OGÓLNA: Abyśmy, odrzucając kulturę obojętności, mogli zajmować się cierpieniami bliźniego, a szczególnie chorych i ubogich.

EWANGELIZACYJNA: Aby wstawiennictwo Maryi pomagało chrześcijanom żyjącym w zsekularyzowanych środowiskach z gotowością głosić Jezusa.

II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny: Aby miłość do Maryi wiązała się z naśladowaniem Jej postawy wobec Boga i ludzi.