4 Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W tym roku towarzyszy mu hasło Powołania a świętość: poruszeni Pięknem. Pamiętajmy, że nie tylko w krajach misyjnych, ale i w wielu regionach Europy dramatycznie brakuje dziś kapłanów.

W poniedziałek  odprawimy Mszę św. za duszę śp. Andrzeja Kowala długoletniego dyrektora naszego szpitala. Jest to intencja zamówiona przez oddział 8. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za człowieka, któremu nasz szpital zawdzięcza bardzo wiele.

We wtorki zapraszamy na dodatkową Mszę św. dla oddziałów alkoholowych o godz. 18.00.

W środę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu serdecznie zapraszamy na naszą Mszę św. wspólną połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu będziemy przeżywać dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

W piątek Święto Św. Józefa, rzemieślnika. pamiętamy w tym dniu o modlitwie o bezrobotnych. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które odprawiamy w niedzielę i w uroczystości
o godz. 15.30, a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do tej wspólnej majowej modlitwy. Ks. Kardynał na pierwszy piątek maja udzielił nam dyspensy od postu i zachowania charakteru pokutnego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi świętej i komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w tym roku będzie obchodzona w sobotę 2 maja (3 maja przypada V niedziela wielkanocna, która nie pozwala na liturgiczny obchód innych uroczystości). W sobotę, 2 maja, Msze św. w naszej kaplicy odprawimy jak w każdą niedzielę czyli o godz. 10.00 oraz 16.00.

W niedzielę 10 maja o godz. 11.30 będziemy przeżywać w naszej wspólnocie I Komunię św. czwórki dzieci mieszkających w naszym rektoracie. Na pierwsze spotkanie organizacyjno-katechetyczne zapraszam Rodziców z dziećmi jutro, w poniedziałek 27 kwietnia, o godz. 17.00.

Na ręce pani Walerii Pyzik składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy składają się na zakup nowego baldachimu procesyjnego dla naszej kaplicy: Różom Różańcowym, pani Krystynie Wierzbie, Helenie Starowiczowej i tym osobom, które chcą pozostać anonimowe. Myślę, że uda nam się kupić nie tylko baldachim, ale i nowy welon i komplet świec procesyjnych. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z nami w tej świątyni się modlą. Niech Patronka tego miejsca - Matka Boska Częstochowska, nasza Pani i Królowa wyprosi Wam przed tronem Syna potrzebne łaski. 

Ks. dr Jan Klimek rektor i kapelan szpitala