1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.
W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
W środę zapraszamy na naszą mszę św. wspólną z połączoną z nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.
W sobotę 28 lutego przeżywać będziemy II Dzień Modlitwy za Benedykta, z Benedyktem, w 2. rocznicę zakończenia pontyfikatu papieża seniora Benedykta XVI.
Serdecznie proszę, włączmy się w głębokie przeżycie tego szczególnego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Pamiętajmy również o osobistych drobnych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post. Jak zapewniał nas Chrystus w Ewangelii na rozpoczęcie Wielkiego Postu w Środę Popielcową: a Ociec mój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Wszystkie wyrzeczenia czasu wielkopostnego stokrotnie zaprocentują.

2. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki o godz. 15.00. Za odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny.
Gorzkie Żale odprawiać będziemy w niedziele o godz. 15.15. Również za udział w tym nabożeństwie zyskujemy łaskę odpustu zupełnego. Kazania pasyjne wygłaszać będzie ks. Paweł Sułko, wikariusz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skotnikach. Składka w czasie tego nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Bożego.
Nasze rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy jak w poprzednich latach w Wielkim Tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę po Niedzieli Palmowej.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele i prosimy wszystkich o modlitwę w intencji szpitala i osób chorych. Umacniajmy się wzajemną modlitwą za siebie. Ofiarodawcom i dobrodziejom naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Jan Klimek, rektor