Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Przeżywamy dziś I Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, czyli Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również czas Oktawy Bożego Narodzenia. Zachęcamy do adoracji Dzieciątka Jezus przy żłóbku Betlejemskim. Dzisiaj naszymi modlitwami w sposób szczególny obejmujemy Rodziny, aby swoje życie kształtowały na wzór Świętej Rodziny, stały się szkołami wychowania w wierze.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

W środę wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. W tym dniu w sposób szczególny zapraszamy na Mszę św. wspólną o godz. 15.30. Będzie ona połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Na zakończenie Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II. W tym dniu za uroczyście wyśpiewane Te Deum można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W czwartek – 1 stycznia 2015r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Na Msze św. zapraszamy o godz. 9.00 oraz 16.00, czyli tak jak w każdą niedzielę.
Pierwszy dzień Nowego Roku to ósmy dzień od Narodzenia Jezusa. Według prawa żydowskiego każdy chłopiec miał być tego dnia obrzezany. W oktawę Bożego Narodzenia, dziękując Bogu za przyjście na świat Chrystusa, Kościół obchodzi uroczystość Maryi jako Matki Bożej, przez którą spełniły się obietnice dane całej ludzkości, związane z tajemnicą Odkupienia. Tego dnia z wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej macierzyństwo. Dziękujemy Jej także za to, że swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota oraz niedziela miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni i zaangażowali się w ten sposób do pięknego przeżycia tych świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Pani Elżbiecie Wspaniały za ofiarowanie pięknych jodeł, które dodają świątecznego wystroju naszego kościoła. Dziękuję Panu Kościelnemu Pawłowi oraz naszym Panom Organistom: Michałowi i Piotrowi za troskę w przygotowaniu pięknej liturgii oraz świąteczne porządki. Szczególne podziękowania, kieruję do tych osób, które od lat trudzą się nad pięknym i gustownym wystrojem świątecznym naszej świątyni. Bardzo serdecznie również dziękuje wszystkim tym, którzy się z nami w tych dniach wspólnie się modlili.

Od uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczniemy w naszej wspólnocie wizytę duszpasterską. Wkrótce zostanie przekazany dokładny plan kolędy w roku 2015.

Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala