3 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś III Niedzielę Adwentu. Trzecia niedziela Adwentu nazywa się niedzielą Gaudete – Radujcie się! Nazwa ta pochodzi od słów św. Pawła z Listu do Filipian (Flp 4,4-5): Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko. Z tego powodu w dzisiejszej liturgii używa się różowych szat liturgicznych zamiast fioletowych. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

Msze św. roratnie sprawujemy w naszej kaplicy w poniedziałki, środy i soboty o godz. 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym czasie oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

W tym tygodniu:

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W piątek będziemy przeżywać III piątek miesiąca. Na zakończenie Mszy św. odmówimy Litanię do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie Apostołki Miłosierdzia Bożego św. siostry Faustyny.

W zakrystii można nabyć świece z logiem Caritas na stół wigilijny. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie.

W pan kościelny Paweł Fronczek roznosić będzie opłatki na stół wigilijny. Serdecznie proszę o jego życzliwe przyjęcie. Osoby spoza Rektoratu i pacjenci naszego szpitala mogą nabyć opłatki po mszach św. w zakrystii.

Zostało już uruchomione nowe ogrzewanie naszego kościoła. Możemy się już cieszyć ciepłem. Pełna automatyka całego sytemu ogrzewania zostanie zamontowana w najbliższych dniach. Po ustawieniach i regulacjach spodziewamy się, że to nowe ogrzewanie powinno być wyraźnie tańsze w eksploatacji.

Prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala