2 Niedziela Adwentu

Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. W całym Kościele przeżywamy Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zespół pomocy Kościołowi na Wschodzie przeżywa w tym roku 25-lecie działalności. Dzięki pomocy Zespołu w wielu miejscach prowadzone są prace budowlane, możliwa jest działalność edukacyjna, formacyjna i charytatywna: troska o bezdomnych, domy dziecka, domy opieki dla osób starszych czy domy samotnej matki.

Msze św. roratnie sprawujemy w naszej kaplicy w poniedziałki, środy i soboty o godz. 15.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym czasie oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Bóg, ze względu na przyszłe zbawcze wydarzenia, w których Maryja brała udział, uchronił Ją przed wszelką zmazą grzechu. Została więc Ona uwolniona od konsekwencji wynikających z grzechu pierworodnego. Msze św. odprawimy w tym dniu o godz. 12.00 w Godzinie Łaski i 15.30. W tym dniu, w zakrystii, będzie można otrzymać medalik z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W sobotę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jej życie i śmierć są związane z miastem na Sycylii, Syrakuzami. Poniosła śmierć męczeńską poprzez ścięcie mieczem w czasie prześladowań za panowania cesarza Dioklecjana 13 grudnia ok. 304 r. W tym dniu przypada również Dzień Modlitwy za Ofiary Stanu Wojennego. Stan wojenny w Polsce został wprowadzony przez generała Wojciecha Jaruzelskiego w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 w celu zahamowania aktywności społeczeństwa dążącego do gruntownej reformy ustroju społeczno-politycznego PRL.

Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata”.

W zakrystii można nabyć świece z logiem Caritas na stół wigilijny. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi w Polsce i na świecie.

W najbliższych dniach pan kościelny Paweł Fronczek roznosić będzie opłatki na stół wigilijny. Serdecznie proszę o jego życzliwe przyjęcie. Osoby spoza Rektoratu i pacjenci naszego szpitala mogą nabyć opłatki po mszach św. niedzielnych u pana kościelnego w zakrystii.

Prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala


Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc grudzień 2014 r.

OGÓLNA: Aby narodziny Odkupiciela przyniosły pokój i nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli.
MISYJNA: Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami.
II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny: Za rodziny, zwłaszcza wielodzietne, aby były otoczone należytym szacunkiem i miały zapewnione godne warunki utrzymania.


ROK 2015 - ROKIEM JANA PAWŁA II

Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata”.

„Niech motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten Rok będą słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: Czuwam - to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje” – czytamy w uchwale.

Sejm podkreśla w niej również ogromne zasługi i zangażowanie Jana Pawła II „w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka na zawsze pozostaną w naszej pamięci”. Jego życie było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie, a bolesne odejście zjednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wyznania i poglądów" – podkreślają posłowie.

W uchwale przypominają również, że w kwietniu 2015 r. przypada 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji "wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II".