Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy dziś XXXIV niedzielę zwykłą. Obchodzimy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela obecnego roku liturgicznego – za tydzień, w niedzielę 30 listopada rozpocznie się Czas Adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia pod koniec czasów (za: Kal. Rz. 39).

Od 1 grudnia Msze św. roratnie sprawować będziemy w naszej kaplicy w poniedziałki, środy i soboty o godz. 15.30.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

W poniedziałek wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować klerykom ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Matki Bożej z La Salette: Adamowi, Piotrowi i Michałowi za duszpasterską posługę pacjentom naszego szpitala i liczymy, że w miarę swoich możliwości będą odwiedzać nas regularnie. Otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą.

Pani Krystynie Wierzbie bardzo dziękuję za ofiarę na zakup środków czystości dla naszej świątyni. To hojny i praktyczny dar serca.

Z woli papieża Franciszka od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku do 02 lutego roku 2016 w całym Kościele będzie trwał Rok Życia Konsekrowanego. Będzie on przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Ogłaszając ten Rok w listopadzie 2013 r. papież powiedział: „życie konsekrowane jest złożone, jest pełne łaski ale i grzeszności. W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności”.

Prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala