Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

Przeżywamy XXXI niedzielę zwykłą. Dziś w Kościele wspominamy wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Nabożeństwo wypominkowe w naszej świątyni odprawimy o godzinie 15.30.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

We wtorek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Karol urodził się na zamku Arona w Longobardii w roku 1538. Był kardynałem i arcybiskupem Mediolanu. Wprowadzał w diecezji reformy Soboru Trydenckiego. Zmarł w Mediolanie 3 listopada 1584 r.

W środę zapraszamy na Mszę św. wspólną połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii św. wynagradzającej.

9 listopada, tj. w przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać w Kościele VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on w tym roku poświęcony Syrii. Syria to miejsce, gdzie chrześcijanie są obecni niemal od samego początku chrześcijaństwa. To tereny nawrócenia i działalności św. Pawła. Damaszek do dziś jest miejscem, gdzie obecna jest jedna z największych wspólnot chrześcijańskich. Dziś Syria to jedno z najgorszych dla chrześcijan miejsc na Ziemi, co gorsze, nikt nie widzi końca koszmaru wojny. Jak się szacuje 105 000 Chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, oznacza to, że średnio co 5 minut ginie chrześcijanin. 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, a w ponad 70 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej. 350 milionów chrześcijan jest poddawanych różnym formą dyskryminacji.

Pamiętajmy, że do 8 listopada możemy dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Ci, którzy do 8-go listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten można uzyskać pod zwykłymi warunkami – to znaczy: należy wyspowiadać się lub być w stanie łaski uświęcającej, odrzucać przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz pomodlić się według intencji Ojca Świętego.

Do 8 listopada zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa wypominkowe z odczytywaniem wypominków jednorazowych i rocznych, codziennie po każdej Mszy św.

Przez cały rok modlimy się w naszej świątyni za zmarłych, których polecamy w rocznych wypominkach. Imiona zmarłych wspominamy w niedzielę, przed każdą Mszą św. o godz. 9.00 i 16.00, oraz w każdą środę w czasie Mszy św. wspólnej oraz w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pamięć o zmarłych, jest znakiem wiary w życie wieczne i jest znakiem prawdziwej miłości do tych, którzy przekroczyli już próg wieczności. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii.

Jak zawsze prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc listopad 2014 r.
OGÓLNA: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.
MISYJNA: Aby młodzi seminarzyści, zakonnicy i zakonnice mieli mądrych i dobrze przygotowanych formatorów.
II Krucjata Modlitw w intencji Ojczyzny: O podjęcie zdecydowanej walki z korupcją na wszystkich szczeblach władzy w naszym państwie.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala