22 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXII niedzielę zwykłą. Jest to również – ustanowiony przez Sejm RP – Dzień Solidarności i Wolności. Dzisiaj przypada również rocznica otrzymania relikwii bł. Księdza Michała Sopoćki – spowiednika i kierownika duchowego Św. Siostry Faustyny.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:
W poniedziałek wspomnienie bł. Bronisławy oraz rocznica wybuch II wojny światowej i rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
W środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu zapraszamy na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi św. i komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Jeszcze raz chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy modlili się z nami w dniu odpustu na Matkę Bożą Częstochowską. Dziękuję wszystkim, którzy przełamując różne bariery, tworzą w tej świątyni szczególną wspólnotę osób zdrowych i chorych, aktywnych zawodowo i wykluczonych społecznie. Jest to w Bożych oczach wielkie dzieło miłosierdzia, a po ludzku patrząc szczególne działanie destygmatyzujące nasz szpital.
Dziękuję paniom Justynie, Marioli, Kasi i Asi Fronczek za pomoc w naszej uroczystości. Dziękuję panu kościelnemu, naszym lektorom i ministrantom za zaangażowanie się w liturgię odpustu. Bardzo serdeczne podziękowania składam chórzystom oraz naszym organistom za oprawę muzyczną uroczystości. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia naszego patronalnego święta z głębi serca dziękuję.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i jak zawsze prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala