21 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XXI niedzielę zwykłą.

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia:

We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. To nasza uroczystość odpustowa - najważniejszy dzień dla każdej wspólnoty parafialnej. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców rektoratu wraz z całymi rodzinami, pacjentów naszego szpitala z rodzinami, personel i wszystkie osoby, które czują się duchowo związane z naszym kościołem i z tym szpitalem na sumę odpustową 26 sierpnia (we wtorek) o godzinie 18.00. Przypominamy, że w tym dniu właśnie z racji odpustu nie będzie mszy św. o godz. 15.30.

W środę wspomnienie św. Moniki. Była ona matką św. Augustyna. Przez 16 lat gorliwie modliła się o nawrócenie syna. Jest patronką kobiet chrześcijańskich, matek i wdów. W tym dniu zapraszamy również na naszą mszę św. wspólną, połączoną z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz z uczczeniem relikwii św. Jana Pawła II.

We czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; niezwykłego retora, kaznodziei i autora wielu dzieł teologicznych oraz filozoficznych.

W piątek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Sanktuarium Cierpienia – jak nazywał nasz kościół kard. Karol Wojtyła i prosimy o gorącą modlitwę w intencji całego kompleksu kobierzyńskiego. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom tej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dr Jan Klimek, rektor i kapelan szpitala